خانه / مطالب رایگان / برنامه نویسی / آموزش پردازش تصویر با MATLAB

آموزش پردازش تصویر با MATLAB

آموزش پردازش تصویر با MATLAB

آموزش پردازش تصویر با MATLAB

امروز کتابی رو آماده کردیم که در قالب 51 صفحه به آموزش پردازش تصویر با استفاده از MATLAB می پردازد در این کتاب سعی شده به صورت مفید و خلاصه به این موضوع پرداخته شود . پردازش تصویر در رشته های مختلفی وجود دارد از مهندسی کامپیوتر گرفته (گرایش هوش مصنوعی)تا رشته های مهندسی دیگر ، پردازش تصویر امروزه بیشتر به موضوع پردازش تصویر دیجیتال گفته می شود. این علم شاخه ای از دانش رایانه ای است که با پردازش سیگنال دیجیتال که نماینده تصاویر برداشته شده با دوربین دیجیتال یا پویش شده توسط پویش گر هستند سرو کار دارد.

 

پردازش تصویر دارای دو شاخه عمده بهبود تصاویر و بینایی ماشین است. بهبود تصاویر در بر گیرنده روش هایی چون استفاده از فیلتر محو کننده و افزایش تضاد برای بهتر کردن کیفیت دیداری تصاویر و اطمینان از نمایش درست آنها در محیط مقصد (مانند چاپگر یا نمایشگر رایانه) است، در حالی که بینایی ماشین به روش هایی می پردازد که به کمک آنها می توان معنی و محتوای تصاویر را درک کرد تا از آنها دز کارهایی چون رباتیک و محور تصاویر استفاده شود.

قبل از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش نظرات سایت مطرح نمایید (بخش زیرین) بعد از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش پشتیبانی سایت مطرح نمایید (p30eng.com/support)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *