خانه / مطالب رایگان / کارشناسی ارشد / فناوری اطلاعات / شبکه‌های کامپیوتری / کتاب آموزش مفاهیم شبکه در سیستم عامل unix

کتاب آموزش مفاهیم شبکه در سیستم عامل unix

کتاب آموزش مفاهیم شبکه در سیستم عامل unix

کتاب آموزش مفاهیم شبکه در سیستم عامل unix

یونیکس یکی دیگر از سیستم عامل های قدرتمند و قدیمی محسوب می شود که در سال 1969 بدست گروهی از کارمندان شرکت ای‌تی‌اندتی طراحی و توسعه یافت.سیستم عامل های یونیکس در حال حاضر به چندین شاخه مختلف تقسیم شده اند که وظایف و کارایی های مختلفی دارند.ما در این کتاب به مفاهیم شبکه در این سیستم عامل می پردازیم.

یونیکس چیست ؟

یونیکس یک سیستم‌عامل چندوظیفگی و چند کاربره است که در سال ۱۹۶۹ به دست گروهی از کارمندان آزمایشگاه‌های بل متعلق به شرکت تلفن و تلگراف آمریکا (.AT&T Corp) شروع به توسعه شد. این گروه را کن تامسون، دنیس ریچی، برایان کرنیگان، داگلاس مکیلروی مایکل لسک و جو اوسانا شکل می‌دادند. یونیکس در آغاز به زبان اسمبلی نوشته شد اما در سال ۱۹۷۳ به طور کلی به زبان سی بازنویسی شد، که این کار توسعه یونیکس و هم پورت کردن آن به دیگر سکوها را ساده‌تر می‌کرد. یونیکس در ابتدا برای استفاده در بل سیستم در نظر گرفته شد ولی از اواخر دهه ۷۰ .AT&T Corp مجوز یونیکس را به طرف‌های بیرونی مختلفی داد که منجر به گونه‌های آکادمیک و تجاری از یونیکس شد، مانند BSD از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، AIX از آی‌بی‌ام، SunOS/سولاریس از سان مایکروسیستمز و زنیکس از مایکروسافت. 

قبل از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش نظرات سایت مطرح نمایید (بخش زیرین) بعد از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش پشتیبانی سایت مطرح نمایید (p30eng.com/support)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *