خانه / مطالب رایگان / دروس دانشگاهی / دروس تخصصی / دانلود کتاب راهنمای سیستم عامل لینوکس

دانلود کتاب راهنمای سیستم عامل لینوکس

دانلود کتاب راهنمای سیستم عامل لینوکس 

دانلود کتاب راهنمای سیستم عامل لینوکس

کتابی جامع برای استفاده و آشنایی با سیستم عامل متن باز Linux که نام اصلی کتاب لینوکس برای همه می باشد . این کتاب به طور کلی به معرفی سیستم عامل لینوکس و توزیع های متنوع آن و هرچیز که مرتبط با لینوکس است ، می پردازد و شما می توانید اگر تا الان حتی یک بار هم لینوکس را امتحان نکردید با خواندن این کتاب با Linux آشنا شوید ! و اگر خوشتان آمد آن را برای استفاده آماده کنید ! ، در ادامه توضیحات بیشتری درباره کتاب و مباحث مرتبط با آن آورده شده ، موفق باشید .

 

توضیحات :

لینوکس یک سیستم عامل متن باز : که در سال 1991 پا به عرصعه دنیای سیستم عامل ها نهاد . این سیستم عامل توسط لینوس تروالدز توسعه یافت. بخش اصلی یک سیستم عامل کرنل آن می باشد که تا امروز نیز توسعه یافته است. از مزایای این سیستم عامل کد باز بودن ان است که میتوان اینطور برداشت کرد که باگ های این سیستم عامل مورد بررسی میلیون ها نفر در سراسر دنیا قرار گرفته و از لحاظ امنیت ارتقا می یابد. امروزه توزیع های زیادی از لینوکس به وجود آمده اند که به آنها (linux distribution) می گویند. رد هت. سوزه دبیان معروف ترین لینوکس های معروف می باشد که بسیاری از توزیع های دیگر از این سه دنبال روی می کنند. ابتدا لینوکس برای استفادهٔ ریزپردازنده‌ها با معماری ۸۰۳۸۶ اینتل طراحی شده بود ، اما امروزه انواع گوناگون معماری‌ها را پشتیبانی می‌کند و در انواع و اقسام وسایل از کامپیوترهای شخصی گرفته تا ابررایانه‌ها و تلفن‌های همراه به کار می‌رود. این سیستم‌عامل که در ابتدا بیشتر توسط افراد مشتاق گسترش پیدا می‌کرد و به کار گرفته می‌شد، توانسته است. لینوکس قابلیت اجرایی بر روی اکثر بستر ها و پلت فرم ها را داراست. لینوکس قابل نصب بر روی انواع سخت‌افزارهاست، از ساعت (Linux Watch) ، تلفن‌های همراه ، تبلت‌ها ، مسیریاب‌ها ، و کنسول‌های بازی گرفته تا رایانه‌های رومیزی ، رایانه‌های بزرگ و ابر رایانه‌ها .امید است این کتاب لینوکس برای همه که توسط یاشار اسماعیل دخت نوشته شده است .

سرفصل ها :

  • مقدمی بر گنو / لینوکس و نرم افزار های آزاد
  • چرا از گنو / لینوکس استفاده کنیم ؟
  • تاریخچه گنو و لینوکس
  • نرم افزار متن باز
  • نصب گنو / لینوکس توزیع مینت
  • و …

 

از کتاب های دیگر مرتبط با سیستم عامل لینوکس هم دیدن کنید :

 مباحث دیگر مربوط به درس سیستم عامل را می توانید در این بخش مشاهده نمایید . 

قبل از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش نظرات سایت مطرح نمایید (بخش زیرین) بعد از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش پشتیبانی سایت مطرح نمایید (p30eng.com/support)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *