اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / مطالب رایگان / دروس دانشگاهی / دروس تخصصی / کتاب راهنمای افزایش کارایی در شبکه های حسگر بی سیم

کتاب راهنمای افزایش کارایی در شبکه های حسگر بی سیم

دانلود کتاب راهنمای افزایش کارایی در شبکه های حسگر بی سیم

کتاب راهنمای افزایش کارایی در شبکه های حسگر بی سیم

در این مطلب برای شما کاربران گرامی کتابی با موضوع بهبود کارایی در شبکه های حسگر بی سیم آماده کردیم این کتاب نوشته آرش نصیری اقبالی می باشد و به طور تخصصی به شبکه های حسگر پرداخته است . همچنین شما می توانید توضیحات بیشتری درباره کتاب و فهرست مطالب آن در بخش بعدی بخوانید و بیشتر با مطالب این کتاب آشنا شوید ، موفق باشید .

توضیحات :

شبکه هاي حسگر : براي افزايش طول عمر گره ها مي توان از روش هاي متفاوتي استفاده کرد که يکي از اين روش ها توازن باردر بين گره هاي شبکه، در هنگام انتقال داده ها در بين گره هاي منبع و مقصد است. براي اين منظور مي توان از روش هاي مسير يابي چند مسيره استفاده کرد. الگوريتم مسيريابي هدايت شده، يکي از روش هاي مطرح در شبکه هاي حسگر مي باشد که يک الگوريتم داده محور است. در اين الگوريتم اطلاعات مسيريابي به صورتمحلي در داخل گره هاي شبکه، ذخيره مي شوند بنابراين در اين روش، اطلاعات سراسري در مورد مسير وجود ندارد. همين امر باعث شده که تشکيل مسير هاي چندگانه مناسب بين گره هاي مبدا و مقصد، نسبتاٌ پيچيده ودشوار باشد. مشکل ديگر اين الگوريتم مسيريابي بين گره هاي منبع و سينک به صورت مجزا مي باشد که اينکار بخش موجب به هدر رفتن بخش عمده اي از منابع شبکه مي شود. براي رفع اين مشکل يک روشخوشه بندي پيشنهاد شده که در اين روش يک سينک مجازي در نزديکي گره هاي نزديک به هم، جمع آوري اطلاعات از منابع و ارسال آنها به گره سينک را بر عهده مي گيرد.

سرفصل ها :

  • مقدمه
  • مروری بر شبکه های حسگر
  • مروری بر روش های مسیریابی در شبکه های حسگر
  • الگوریتم پیشنهادی خوشه بندی در انتشار هدایت شده
  • روش MDD : الگوریتم پیشنهادی چند مسیره در روش انتشار هدایت شده
  • روش های پیشنهادی توازن بار در مسیریابی چند مسیره
  • نتیجه گیری و کارهای آتی
  • مراجع
  • ضمیمه ها

 

از مطالب دیگر مرتبط با شبکه های حسگر بی سیم دیدن کنید :

 

مباحث دیگر مربوط به درس شبکه های کامپیوتری را می توانید در این بخش مشاهده نمایید

قبل از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش نظرات سایت مطرح نمایید (بخش زیرین) بعد از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش پشتیبانی سایت مطرح نمایید (p30eng.com/support)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *