آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس

آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس

آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس

در این پست کتابی رو آماده کردیم در مورد آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس برای مبتدی ها ، این کتاب در قالب ۴۴۳ صفحه به زبان انگلیسی نگارش شده است این کتاب برای افراد مبتدی هست حالا چرا این کتاب زبان اصلی رو آماده کردیم این کتاب واقعا برای افراد که میخواند تازه وارد برنامه نویسی شوند فوق العاده هست شاید خوندن این کتاب سخت باشد اما میارزه خوندنش و پیشنهاد میدم حتما این کتاب خوب رو مطالعه کنید .

 

یه توضیحی در مورد برنامه نویسی سی پلاس پلاس بدم شاید بعضی از دوستان اطلاعاتی در مورد این زبان برنامه نویسی نداشته باشند ، ++C (بخوانید سی پلاس‌پلاس) یک زبان برنامه‌نویسی رایانه‌ای همه‌منظوره، شیءگرا، سطح بالا و چندرگه (که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند)، عمومی و با قابلیت‌های سطح بالا و سطح پایین می‌باشد. این زبان دارای قابلیت‌های انواع داده ایستا، نوشتار آزاد، چندمدلی، معمولاً زبان ترجمه شده با پشتیبانی از برنامه‌نویسی ساخت‌یافته، برنامه‌نویسی شیءگرا، برنامه‌نویسی جنریک است. از آنجا که در سی++ اشیاء را می‌توان ابتدا به ساکن از کلاس‌هایی ایجاد کرد که به هیچگونه سلسله مراتب رده‌ها و وراثت مقید نیستند، لذا سی++ از برنامه‌سازی شیء بنیاد (object-based programming) نیز پشتیبانی می‌کند. ++C به همراه جد خود C از پرطرفدارترین زبان‌های برنامه‌نویسی تجاری هستند.

 

++C یک زبان سطح میانی در نظر گرفته می‌شود؛ این زبان دارای قابلیت زبان‌های سطح بالا و پایین به‌صورت هم‌زمان است.

++C توسط بی‌یارنه استراس‌تروپ ریاضیدان دانمارکی در سال ۱۹۷۹ در آزمایشگاه‌های بل (Bell Labs)، برای بهبود زبان سی و بر مبنای آن ساخته شد و آن را «C با کلاس» (C With Classes) نام‌گذاری نمود. در سال ۱۹۸۳ به ++C تغییر نام داد. توسعه با اضافه نمودن کلاس‌ها و ویژگی‌های دیگری مانند توابع مجازی، سربارگزاری عملگرها، وراثت چندگانه، قالب توابع، و پردازش استثناء انجام شد. این زبان برنامه‌نویسی در سال ۱۹۹۸ تحت نام ISO/IEC ۱۴۸۸۲:۱۹۹۸ استاندارد شد. نسخهٔ فعلی استاندارد این زبان ISO/IEC ۱۴۸۸۲:۲۰۱۴ است.

++C

جعبه دانلود

عنوان : دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی سی پلاس پلاس لینک دانلود : دانلود با لینک مستقیم

دیدگاه خود را بیان کنید